XXII. Galicia Nueva - Arcadia

Stavbárske matiné

Dátum pridania: 21.10.2018

Pravidlá tohto seriálu nájdete v jeho nultom dieli.

Po dvoch rokoch od otvorenia sme boli incognito v Galicia Nueva. Neboli sme v Španielsku, ale kúsok od Lučenca v dedine Halič. Z hľadiska stavebného vyhotovenia a remeselného detailu ide o výsledok, ktorý môže konkurovať ktorémukoľvek châteaux na Loire, bavorským zámkom, či akejkoľvek inej podobnej stavbe kdekoľvek v Európe, kráľovské objekty nevynímajúc.

Dnes uvedieme iba krátku inšpiratívnu ukážku z miestnej Arcadie, čo je zastrešené nádvorie. Veľké pochvalné uznanie patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu. Presnosť, architektonický cit, ideálne zvolené kamenné platne, doplnky, farebnosť, nevtieravé prechody medzi históriou a prítomnosťou a tak ďalej.

Presnosť a precíznosť je zreteľná už pri vstupe na zámok.Centrálny luster v Arcadii a nad ním moderná krivková konštrukcia zastrešeniaKamenná podlaha, milimetrová presnosť, vrátane náročných prestupov.

Aj obyčajná rúra môže byť sexi...Šatňa pre hostí ponúka premyslené vitráže.Decentné umiestnenie protipožiarneho komponentu na strope v šatni.Zdanlivo nezaujímavý stĺp pri vchode – ani tu sa remeselná precíznosť nijako neznižovala.Čo k tomu dodať? Arcadia, prestrešené nádvorie v Galicia Nueva, znesie najprísnejšie architektonické a stavebné kritériá. Srdečne blahoželáme!


>> Novší článok: XXIII. Nepodarená elektroinštalácia pre varenie
<< Starší článok: XXI. Nezvládnuté revízne dvierka 2. časť

Chcete mať pohodlný prístup k seriálom Stavbárske matiné a Tajomstvá nehnuteľností?

Budeme vám posielať link na čerstvé vydania.
Je to zadarmo, žiadna cenzúra ani obťažujúca reklama vedľa textov.


Fotogaléria