XIII. Nepochopiteľné dvere

Stavbárske matiné

Dátum pridania: 4.6.2018

Pravidlá tohto seriálu nájdete v jeho nultom dieli.

Dnes uvedieme situáciu, ktorá nám v petržalských Slnečniciach vadí pri preberacích konaniach zo všetkého najviac. Považujeme ju za najväčšie systémové zlyhanie projektanta, ktoré znemožňuje kvalitné a neobmedzené užívanie viacerých bytov.
Bohužiaľ, aj s takýmito stavebnými nezmyslami sa stretávame pri kontrole a inšpekcii bytov.Aj laikovi na tejto fotke niečo nebude sedieť. Prvé dvere sprava vedú do kúpeľne, potom do WC a oproti sú hlavné vstupné dvere do bytu. Teraz vstupné dvere do bytu zatvoríme a dvere do WC otvoríme. Nastane toto:Dvere do WC plnohodnotne neotvoríme. Bráni tomu odolná kovová kľučka na hlavných dverách, ktorá bude obíjať dverné krídlo a časom ho aj spoľahlivo prerazí. Dvere do WC sa dajú otvoriť iba čiastočne, toto je maximum.Je jasné, že otvorené dvere do WC znamenajú nemožnosť otvorenia hlavných dverí do bytu.
Tento dispozičný nezmysel sa vyskytuje v Slnečniciach v desiatkach prípadov – v Meste aj vo Viladomoch. Zodpovedný projektant, haló, kde si? Ako vôbec môžeš toto v roku 2018 navrhnúť, a to dokonca do trojizbových bytov, kde je predpoklad, že v nich bude bývať viac ako 1 osoba? Toto ťa kde učili?!

Vyššie bola ukážka z Viladomov, zrkadlové garde je z Mesta.Kľučka na hlavných dverách ďalej dvere do WC nepustí, bude ich iba znehodnocovať.
Nezabúdajme, že sú medzi nami aj ťažko chodiaci, obézni, alebo inak hendikepovaní ľudia, pre ktorých bude zrejme jediným riešením zvesiť dvere do WC a nainštalovať si plachtu.>> Novší článok: XIV. Obklady v kúpeľni, takzvaný štandard
<< Starší článok: XII. Gangnam style

Chcete mať pohodlný prístup k seriálom Stavbárske matiné a Tajomstvá nehnuteľností?

Budeme vám posielať link na čerstvé vydania.
Je to zadarmo, žiadna cenzúra ani obťažujúca reklama vedľa textov.


Fotogaléria