VIII. Zdvihnuté obočie

Stavbárske matiné

Dátum pridania: 26.10.2016

Pravidlá tohto seriálu nájdete v jeho nultom dieli.

Máme veľmi rušný rok. A zanedbávame písanie našich postrehov z praxe, ale dnes sme si všimli niečo, čo nám tak trochu zdvihlo obočie a prinútilo nás pridať nový článok. Kráčajúc po Ulici 29. augusta v centre mesta sme si všimli, ako tam stavajú nový dom určený hlavne na bývanie. Pohľad z diaľky nevyzerá nijako zvláštne – robotníci pracujú na hrubej stavbe...Keď sme sa ale zamerali na kontaktnú líniu so susednou budovou, nezdalo sa nám všetko v súlade s kostolným poriadkom...Ešte bližší pohľad nás uistil, že precíznosť na tejto stavbe nemusí byť samozrejmosťou.


1 - izolant by mal byť zvislo v jednej línii
2 - evidentne boli použité platne rôznej hrúbky

Je jasné, že izolačné platne sa už nebudú dať nijako opraviť, ani nebude možné na ne aplikovať nejakú vhodnú ochrannú vrstvu, nakoľko do medzery sa robotník nezmestí. Predpokladáme, že na konci sa celá medzera od ulice prekryje, aby budúci obyvatelia neboli zbytočne nervózni.

Ak by sme uvažovali o investícii do nehnuteľnosti práve na tejto adrese, tak by sme mali asi právom obavy, či sa podobná úroveň precíznosti nebude vyskytovať aj na ďalších miestach.

PS: Zateoretizujme si. Možno existujú nové technológie a postupy, ktoré my nepoznáme, preto nemožno vylúčiť, že zhotoviteľ postupuje odborne správne a vo finále bude všetko zrealizované bez námietok. Ak to tak bude, potom nebude pre nás problém náš názor korigovať.


>> Novší článok: IX. John Lennon v Bardejove
<< Starší článok: VII. A vypínačmi roka 2015 sa stávajú...

Chcete mať pohodlný prístup k seriálom Stavbárske matiné a Tajomstvá nehnuteľností?

Budeme vám posielať link na čerstvé vydania.
Je to zadarmo, žiadna cenzúra ani obťažujúca reklama vedľa textov.


Fotogaléria